پانیذ صندل
سبد خرید خالی است.

راهنمای جامع انتخاب صندل زنانه | ۱۴ نکته ضروری که نباید فراموش کنید

صندل زنانه

چه انتخاب صندل زنانه باشد چه لباس و یا حتی موبایل، حتما باید قبل از خرید در مورد آن تحقیق کرد تا بتوان بهترین و مناسب‌ترین کالا را خریداری کرد. انتخاب یک صندل زنانه خوب و مناسب هم کار راحتی نیست چرا که با انبوهی از مدل ها رو به رو هستید. 

بنابراین تصمیم گرفتیم تا یک راهنما برای زمانی که قصد خرید صندل را دارید تهیه کنیم. هم اکنون این راهنما در قالب یک مقاله در وبلاگ پانیذ صندل در اختیار شما قرار دارد، تا آخر این مقاله با همراه باشید.

کاربرد صندل زنانه

قبل از انتخاب صندل زنانه­­­ یا هر چیز دیگری این سوال ها را از خود بپرسید که به چه دلیل قصد پوشیدن آنها را دارید؟ آیا قصد دارید آنها را فقط در ساحل بپوشید؟ آیا از آنها به عنوان جایگزینی برای کفش‌های معمولی در اطراف محل کار استفاده خواهید کرد.

همیشه مطمئن شوید که کفش صندل مورد نظرتان برای کاربردهای مختلف مناسب هستند یا خیر. زیرا کفشی که برای یک محیط مناسب است، ممکن است در محیط دیگری کارایی نداشته باشد. به عنوان مثال اگر قرار است تمام روز سرپا باشید، استفاده از صندل‌های پاشنه بلند ایده خوبی نیست.

قد پاشنه

در مورد قد پاشنه صندل زنانه همه افراد یکسان نیستند، برخی از افراد نسبت به بقیه می‌توانند بیشتر از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنند، مهم این است که سلیقه و حد خودتان را بدانید. اگر احساس کردید که هنگام استفاده از صندل زنانه پاشنه بلند، برای راه رفتن مشکل دارید و اذیت می‌شوید، پس باید از پاشنه‌های کوتاه‌تر استفاده کنید و یا اینکه از صندل‌های معمولی استفاده کنید.

از آنجایی که صندل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وزن سبک تر و انعطاف پذیرتری داشته باشند، گاهی اوقات حمایت از پاشنه امکان پذیر نیست. حمایت از پاشنه باعث تسکین، راحتی و حفظ سلامت پا مهم است.

شما باید صندل یا دمپایی را انتخاب کنید که دارای پاشنه برجسته تری است. به گفته پزشکان، کفش‌هایی که دارای پاشنه بزرگ‌تر یا برجسته‌تری هستند، وزن را از جلوی پا دور می‌کنند و از نظر آناتومیکی مناسب عضلات پاشنه پا هستند. انتخاب پاشنه بلند و یا کوچک به مدت زمانی که سرپا خواهید بود نیز بستگی دارد. به صورت کلی سعی کنید صندل‌هایی را انتخاب کنید که به پاشنه پای‌تان فشاری وارد نکند و همچنین دارای بند‌های راحتی باشد.

همچنین بخوانید: راهنمای جامع پوشیدن صندل | نحوه جلوگیری از عرق، تاول و بو گرفتگی پا

قد پاشنه صندل زنانه

 

راحتی

صندلها به راحت بودنشان معروف هستند با این حال برخی از مدل ها به اندازه کافی راحت نیستند. همانطور که می‌دانید صندل‌ها در انواع مختلفی وجود دارند، بعضی از صندل‌ها پهن با پاشنه کوچک هستند و بعضی از آنها دارای پاشنه‌های بزرگ‌تر و پهنای کمتری هستند. انتخاب هر سبک توسط هر فرد متفاوت است و معیارهای مختلفی در این انتخاب تاثیر گذار هستند.

اما بهتر است بدانید که داشتن پاشنه در صندل زنانه باعث کاهش فشار از روی پاهای شما می‌شود.

 پوشیدن کفش‌هایی که خیلی پهن هستند، به پاشنه و عقب پاهای شما فشار و آسیب وارد می‌کند. انتخاب یک صندل زنانه راحت زمان پیاده روی شما را افزایش خواهد داد و خواهید توانست در سفر و در مکان های مختلف از پیاده روی لذت ببرید.

قیمت صندل زنانه

اغلب افراد فکر می‌کنند قیمت یک صندل زنانه بسیار ارزان تر از یک کفش اداری یا ورزشی زنانه است. اگر دقت کنید می‌بینید که صندل های با قیمت بالاتر از لحاظ رعایت نکات سلامتی، بهتر عمل کرده‌اند و در بلند مدت بهینه و به صرفه تر هستند. 

درحالی که با خرید یک صندل نامناسب و ارزان، هم سلامت پای خود را به خطر می‌اندازید و هم به زودی باید آنها را تعویض کنید و صندل دیگری بخرید.

تطبیق پذیری

به این معنا است که کفش صندلی که تهیه می‌کنید در شرایط، مکان‌ و آب و هوا‌ی مختلف بتواند عملکرد خود را حفظ کند. به عنوان مثال بعضی از صندل‌ها به دلیل جنسی که دارند، ممکن است براثر گرما، پهن‌تر و یا بزرگتر شوند.

راحتی صندل زنانه

 

ظاهر صندل زنانه

اصولا کفش صندل طراحی شده است تا ظاهر خوبی داشته باشد و احساس خوبی را به خریدار یا استفاده کننده از کفش منتقل کند اما این لزوما به این معنی نیست که برای پاهای شما مناسب هستند.

همچنین ظاهر یک صندل شاید بیشتر برای خانم ها مهم باشد و آقایان نسبت به این موضوع وسواس زیادی ندارند. این مورد بیشتر به سلیقه افراد بستگی دارد و می‌توان با توجه با رنگ سایر لباس ها در مورد ظاهر کفش صندل تصمیم گرفت.

همچنین بخوانید: قبل از خرید صندل این نکات را رعایت کنید

چسبندگی

کف پا یا صندل حتی در مواقعی که زمین خیس است، نباید بلغزد و همچنین در مواقعی که هوا به شدت گرم است و پایتان عرق کرده است نباید پای شما لیز بخورد و اذیت بشود.

دوام صندل زنانه

صندل‌ زنانه با دوام شما تا چندین سال از خرید صندل بی نیاز می‌کند. هنگام انتخاب صندل زنانه به دوخت، زیره و کفی صندل دقت کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

صندل زنانه

 

بو

بعضی از صندل‌ها بعد از چند ساعت استفاده، باعث بوگرفتگی پای شما می‌شوند. صابون‌ها و برس‌هایی هستند که برای از بین بردن بوی بد صندل و پا می‌توانید استفاده کنید اما به صورت کلی سعی کنید قبل از خرید در مورد بو گرفتگی مدل های مختلف صندل زنانه پرس و جو و یا در اینترنت جستجو کنید.

قابل تنظیم بودن

بعضی از افراد ممکن است شرایطی داشته باشند که نیاز داشته باشند تا یک صندل قابل تنظیم تهیه کنند. صندل قابل تنظیم به این معناست که می‌توانید بعضی از بندهای یا چسب های آن را تغییر دهید همچنین بندهای روی انگشتان را کم یا زیاد کنید، پشتی پا را بردارید و یا استفاده کنید، از محافظ انگشتان پا استفاده کنید و غیره.

بعضی از این ویژگی ها برای برخی از افراد مناسب نیست و صرفا باعث دست و پا گیر شدن صندل می‌شود و به فرد مصرف کننده احساس خوبی نمی‌دهد پس قبل از تهیه صندل قابل تنظیم، نیازهای خود را بسنجید.

اندازه یا سایز صندل زنانه

یکی از مهم ترین عوامل راحتی در استفاده از صندل زنانه، اندازه آن است.برخلاف تصوری که اکثر مردم از سایز صندل دارند، یک صندل ایده آل باید مقداری فضا در انتها داشته باشد. همیشه کمی جا برای انتهای پای خود یا پاشنه در نظر بگیرید، این کار باعث می‌شود که پاشنه شما از کفش صندل بیرون نزند و آویزان نباشد.

از طرفی اگر صندل بیش از حد بزرگ باشد، به استخوان ها و مفاصل کوچک پا فشار وارد می‌شود. دقت کنید که در تابستان پاهای شما کمی متورم می‌شود و کفش صندلی که تهیه می‌کنید باید کمی فضا برای تکان دادن پا داشته باشد.

اگر پاهای کوچک و باریکی داشته باشید و از یک صندل زنانه سایز بزرگ استفاده کنید، به زودی شاهد تاول زدن پاهای تان خواهید بود. از طرفی صندلی که نسبت به اندازه پای شما کوچک است و پاهای شما در زیر بند های صندل تحت فشار قرار دارد، باعث می‌شود در کمتر از نیم ساعت از پیاده روی خسته بشوید. 

همچنین به دلیل بیرون زدن پاشنه و انگشتان پای تان، آسیب‌هایی زیادی را به پای خود وارد می‌کنید.

صندل زنانه

اندازه مناسب، اندازه ای است که پا براحتی در کفش صندل قرار گیرد و تحت فشار نباشد و همچنین آنقدر بزرگ نباشد که پا براحتی از کفش صندل خارج شود و فاصله از لبه صندل زیاد باشد.

قابل شستشو بودن

تمیز نگه داشتن برخی از صندل‌ها مانند صندل های کوهنوردی، کار سختی است و نمی‌توان هر روز مانند روز اول آنها را تمیز کرد. اما می‌توانید صندل های خود را زیر نور آفتاب قرار دهید و مقداری جوش شیرین را با مسواک بر روی کفش پخش کنید تا از شستشوی روزانه صندل ها خلاص شوید. همچنین می‌توانید از صابون هایی تحت عنوان Dettol استفاده کنید.

سرعت خشک شدن

از صندل‌ها در رودخانه‌ها، هوای بارانی در جنگل و یا داخل شهر استفاده می‌شود و زمانی که خیس می‌شوند، راه رفتن با آنها کمی سخت می‌شود و در طولانی مدت سبب ایجاد تاول می‌گردد. 

اگر فقط یک جفت کفش صندل زنانه داشته باشید، این مورد اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت. به صورت کلی اگر صندل شما دیر خشک می‌شود، سعی کنید کمی به خود استراحت اجباری بدهید تا صندل ها قابل استفاده شوند.

صندل زنانه

 

مدل صندل زنانه

ممکن است مدل یا برندی را سالها استفاده می‌کنید و راضی هستید، اما همیشه اینطور نیست و مشاهده شده که تولیدکنندگان کفش صندل، کفش های محبوب سال‌های گذشته را زشت تر و یا با کیفیت کمتری تولید کرده‌اند.

مواد استفاده شده در صندل

یکی از موارد مهمی که در هنگام انتخاب صندل زنانه دارای اهمیت بالایی می‌باشد، نرمی مواد استفاده شده در ساخت صندل و انعطاف پذیری کف صندل است. یک صندل با کیفیت و انعطاف پذیر باید این قابلیت را داشته باشد که براحتی خم شود.

همچنین بخوانید: چرا پوشیدن صندل توصیه می‌شود؟ | 10 مزیت صندل که نمی‌دانستید

دقت کنید که انعطاف پذیری کف زیره کفش صندل و نرمی لایه داخلی دو مورد متفاوت هستند. یک زیره کفش انعطاف پذیر باید شکل V داشته باشد. حتما در فروشگاهی که قصد خرید صندل از آنجا را دارید، تست خمش و انعطاف پذیری صندل را انجام دهید.

 

در این مقاله سعی کردیم با ذکر تاثیرگذارترین عوامل هنگام خرید صندل زنانه، به شما در انتخاب یک صندل کمک کرده باشیم. اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظر خود را در قسمت دیدگاه‌ها درج کنید.

اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email
دیدگاه‌های نوشته

*
*